Facebook

Oddział Położniczo-Ginekologiczny

Szpital Centrum Narodzin MAMMA

W Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala MAMMA zapewniamy pełne bezpieczeństwo rodzącym i ich dzieciom. Gwarantujemy najlepszą opiekę lekarską, nowoczesny sprzęt medyczny i diagnostyczny oraz komfortowe warunki pobytowe w miłej i przyjaznej atmosferze.

Sala porodowa MAMMA

Główną częścią Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala MAMMA jest w pełni wyposażony
Blok Porodowy, składający się z:

  • Jednoosobowa sala porodowa przystosowana do porodów rodzinnych oraz porodów w wodzie,
  • W pełni wyposażona sala operacyjna, na której w przypadku wystąpienia wskazań medycznych, wykonujemy cięcia cesarskie,
  • Sala pooperacyjna intensywnego nadzoru anestezjologicznego.

 

Wirtualny spacer po Oddziale

Bezpieczeństwo i fachową opiekę nad pacjentami gwarantuje dyżurujący całodobowo zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów:

  • położna,
  • lekarz ginekolog-położnik,
  • lekarz pediatra-neonatolog,
  • lekarz anestezjolog,
  • pielęgniarka anestezjologiczna,
  • pielęgniarka instrumentariuszka.

Poznaj nasz Zespół Medyczny

Sala porodowa

Przestronnie zaprojektowana, jednoosobowa sala porodowa wyróżnia się przyjemną i intymną atmosferą. Zapewnia pacjentkom komfortowe warunki oraz maksimum bezpieczeństwa dzięki starannie dobranemu wyposażeniu:

  • nowoczesne łóżko porodowe umożliwiające rodzącej wybór dogodnej pozycji,
  • specjalistyczna wanna do porodów w wodzie,
  • worek sako, piłka położnicza, stołek porodowy, materac, lina zwisająca z sufitu,
  • pompy infuzyjne do podawania leków podczas
   znieczulenia zewnątrzoponowego,
  • osobna łazienka, dzięki czemu rodząca w dowolnym momencie może skorzystać z toalety lub wziąć prysznic,
  • kardiotokograf – służący do monitorowania tętna płodu i skurczów macicy,
  • stanowisko do resuscytacji noworodka.
Sala porodowa

W Centrum Narodzin MAMMA standardem jest możliwość udziału w porodzie partnera, douli lub innej bliskiej osoby.

Szpital MAMMA jest jedną z najnowocześniejszych placówek w regionie!

Kliknij i dowiedz się więcej o wyposażeniu medycznym Centrum Narodzin MAMMA.Wyposażenie

Sala operacyjna

Sala operacyjna

Bardzo ważnym elementem traktu porodowego Szpitala MAMMA jest sala operacyjna, na której w przypadku wystąpienia wskazań medycznych wykonywane są cesarskie cięcia – zarówno planowe jak i nagłe. Sala operacyjna znajduje się bezpośrednio obok sali porodowej, dzięki czemu w sytuacjach kiedy liczy się każda sekunda, czas od podjęcia przez zespół lekarsko-położniczy decyzji o konieczności operacyjnego zakończenia porodu do momentu wydobycia dziecka wynosi tylko kilka minut.

O ile nie ma przeciwwskazań, cięcia cesarskie wykonujemy w znieczuleniu przewodowym, dzięki czemu jeszcze w trakcie operacji możliwy jest natychmiastowy kontakt mamy z dzieckiem „skóra do skóry” tak, jak ma to miejsce w przypadku porodów fizjologicznych.

Pokoje poporodowe

Po porodzie mamy z dziećmi przebywają w komfortowych 2-osobowych pokojach z łazienkami. Wszystkie pokoje wyposażone są w wygodne, elektrycznie regulowane łóżka, pozwalające przybrać pacjentce najdogodniejszą pozycję do karmienia i odpoczynku. Z kolei specjalnie zaprojektowane, drewniane łóżeczka noworodkowe wyjątkowo sprzyjają tworzeniu się więzi pomiedzy mamą i dzieckiem. Ponadto pokoje wyposażone są w telewizor oraz bezprzewodowy dostęp do internetu a także dużą szafę na ubrania i rzeczy osobiste pacjentek. W każdym z pokoi znajduje się kącik do pielęgnacji noworodka wraz z kompletem niezbędnych kosmetyków i artykułów hignienicznych.

Pokój "Lawendowy"

Oddział funkcjonuje w systemie „rooming-in”, co oznacza, że mamy mogą cały czas przebywać ze swoimi nowonarodzonymi dziećmi. Jednakże, jeśli tylko potrzebują odpoczynku to w każdej chwili mogą liczyć na pomoc położnych, które zaopiekują się maleństwem – zarówno w dzień, jak i w nocy. Pokoje są wyposażone w system przywoławczy umożliwiający w razie potrzeby wezwanie natychmiastowej pomocy personelu.

W trakcie pobytu po porodzie nasz wykwalifikowany personel udziela porad na temat opieki nad noworodkiem i na życzenie pacjentek wspiera w kąpieli, przewijaniu i innych czynnościach. Do dyspozycji pacjentek jest także konsultant laktacyjny, dzięki któremu niejedna mama przekonała się, jak niezwykłym przeżyciem może być karmienie piersią.

W Szpitalu MAMMA funkcjonuje również Pododdział Neonatologiczny

Kliknij przycisk i dowiedz się więcej o opiece, jaką otaczamy naszych najmniejszych pacjentów.Neonatologia

Chcesz wiedzieć więcej o porodach?

Kliknij i poznaj szczegóły związane z porodami w Centrum Narodzin MAMMA.

Porody w Centrum Narodzin MAMMA