Facebook

Wyposażenie medyczne

Szpital Centrum Narodzin MAMMA

Wyposażenie Centrum Narodzin MAMMA w niczym nie ustępuje innym oddziałom położniczo-ginekologicznym w regionie. Zapewniamy pacjentkom i ich maluszkom dostęp do najnowszych technologii medycznych i wysokiej jakości aparatury do przeprowadzania specjalistycznych badań i zabiegów. Nowoczesny sprzęt umożliwia pracującym u nas specjalistom wyeliminowanie błędów diagnostycznych, a także skraca czas leczenia i powrotu do zdrowia. Poniżej prezentujemy wybraną aparaturę medyczną stosowaną w naszym szpitalu:

 

Stanowiska SRN-10

Centrum Narodzin MAMMA wyposażone jest w dwa stanowiska SRN-10. Stanowiska służą do resuscytacji noworodków bezpośrednio po urodzeniu. Łączą w sobie szereg dotychczas niestosowanych funkcji opieki otwartej z opieką intensywną i reanimacyjną włącznie. Zapewniają odpowiednie warunki termiczne wcześniakom, noworodkom i niemowlętom, w szczególności tym o niskiej masie ciała. Stanowiska SRN znajdujące się w Centrum Narodzin MAMMA wyposażone są m.in. w aparat Baby Puff, służący do resuscytacji noworodków, gwarantujący bezpieczne natlenienie dziecka. Stanowiska pozwalają m.in. na:

  • przezskórne kontrolowanie temperatury i ogrzewanie noworodka
  • odśluzowanie i odessanie noworodka w pozycji Trendelenburga
  • podanie noworodkowi tlenu w sposób kontrolowany
  • prowadzenie oceny noworodka wg skali APGAR

srn-10

 

istat

i-STAT – biochemiczny analizator krwi

System i-STAT służy do bardzo szybkiej i dokładnej, a zarazem łatwej analizy krwi. W Centrum Narodzin MAMMA używany jest głównie do natychmiastowej diagnostyki parametrów krytycznych noworodka. Do wykonania testu potrzebne są jedynie 2 krople krwi, a wyniki otrzymywane są w bardzo krótkim czasie – w dwie minuty. i-Stat umożliwia bardzo szybkie zdiagnozowanie noworodka. Krótszy czas oczekiwania na wyniki krwi i diagnozę znacznie zwiększa szansę na przeżycie nowo narodzonego dziecka w sytuacji zagrożenia.

 

Inkubator Dräger Isolette® C2000

Jeden z najnowocześniejszych dostępnych na rynku inkubatorów. C2000 dopasowuje temperaturę i wilgotność powietrza do temperatury i wilgotności skóry noworodka. Wyposażony jest w monitor funkcji życiowych – przeznaczony do precyzyjnej kontroli i oceny stanu zdrowia noworodka o niskiej masie urodzeniowej i podtrzymania jego procesów życiowych oraz rozwoju i wzrostu.

mindray_pm-7000

Mindray PM-7000 – monitor funkcji życiowych noworodków

Centrum Narodzin MAMMA posiada nowoczesny aparat do ciągłego monitorowania funkcji życiowych noworodków. Monitor Mindray PM7000 jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem tego typu na świecie. Dzięki zastosowaniu ulepszonych parametrów pomiarowych, ułatwia nadzór funkcji życiowych naszych najmłodszych pacjentów. Nowy monitor zapewnia noworodkom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pobytu w Centrum Narodzin.

Defibrylator MINDRAY BeneHeart D3

Przenośny dwufazowy defibrylator uznanej firmy Mindray. Służy do reanimacji pacjentek i noworodków w sytuacjach krytycznych. Wyposażony jest we wszystkie funkcje niezbędne do defibrylacji, stymulacji, podstawowego monitorowania EKG, jak również saturacji.

semi-automatic-external-defibrillators-ecg-spo2-monitor-70856-121715

Aparat do znieczulenia Dräger Fabius GS Premium

Aparat do znieczulenia jest nieodłącznym elementem zabiegów w znieczuleniu ogólnym, ponieważ zapewnia on podtrzymanie funkcji życiowych pacjenta, a wchodzący w skład stanowiska respirator anestezjologiczny przejmuje funkcje oddechowe. Wykorzystywany w Centrum Narodzin aparat jest wiodącym w tym segmencie urządzeniem, zaprojektowanym i skonfigurowanym konkretnie pod potrzeby naszego szpitala.

Bilirubinometr Dräger JM-103

Bilirubinometr Dräger jest urządzeniem do nieinwazyjnego przezskórnego pomiaru poziomu bilirubiny. Jego największą zaletą jest brak potrzeby kłucia dziecka. Jest najprecyzyjniejszym bilirubinometrem dostępnym na rynku. Mierzy dokładnie poziom bilirubiny, również w czasie i po fototerapii noworodków.

jaundice-meter

Lampa do fototerapii MEDELA BiliBed

Lampa łóżeczkowa BiliBed umożliwia prowadzenie przyjaznej dla dziecka fototerapii podczas leczenia żółtaczki fizjologicznej. Lampa jest rekomendowana dla noworodków, które nie potrzebują inkubatora. Dziecko pozostaje tylko w naświetlaniu lampą BiliBed, którą można zamontować w większości standardowych łóżeczek szpitalnych. Oznacza to, że dziecko zostaje pod opieką mamy w pełnym kontakcie wzrokowym z osobą bliską.

Kardiomonitor iMEC12

Najwyższej klasy model kardiomonitora. Pozwala na bieżące monitorowanie oraz rejestrowanie parametrów życiowych pacjenta tj. EKG, tętno, częstość oddechów, saturacja, puls, ciśnienie krwi, temperatura.

Wanna porodowa BENSBERG

Centrum Narodzin MAMMA jest jednym z dwóch ośrodków w Polsce wyposażonych w uznawaną za najlepszą na świecie wannę porodową Bensberg. Dzięki swoim ergonomicznym kształtom, wanna umożliwia nie tylko zrelaksowanie i złagodzenie bólu w pierwszych etapach porodu, ale również urodzenie dziecka w wodzie. Budowa wanny pozwala rodzącej przyjąć dogodną pozycję siedzącą, kucającą lub leżącą, a kojące działanie ciepłej wody powoduje, że kobieta mniej odczuwa dyskomfort i rzadziej potrzebuje leków przeciwbólowych. Ze względu na zwiększoną elastyczność tkanek, pacjentki rodzące w wodzie przeważnie nie muszą mieć nacinanego krocza i w mniejszym stopniu doświadczają urazów z tym związanych. Wanna posiada specjalne zabezpieczenia pozwalające na natychmiastową ewakuację pacjentki w sytuacji pojawienia się ewentualnych komplikacji.

mamma_panorama_porodowe12

Łóżko porodowe AVE

Jedna z sal porodowych Centrum Narodzin MAMMA wyposażona jest w nowej generacji łóżko porodowe AVE. Łóżko te pozwala na przyjmowanie dogodnej pozycji w czasie porodu, dzięki elektrycznej regulacji wysokości siedziska oraz nachylenia oparcia. Łóżko wyposażone jest w segmenty lędźwiowe: pompowany i masujący, które łagodzą ból porodowy oraz relaksują pacjentkę. Dodatkowo segment noworodkowy „baby-plate” dzięki możliwości regulacji pozycji, spełnia również funkcję podparcia dla kobiety rodzącej.

Fotel porodowy VITA

Druga z sal porodowych wyposażona jest w nowoczesny fotel porodowy VITA. Fotel także pozwala na przyjmowanie dogodnej pozycji w czasie porodu, a dzięki elektrycznej regulacji w każdej płaszczyźnie pozwala dopasować najlepszą pozycję do rodzenia. Jego ergonomiczne kształty zapewniają łatwość zajmowania pozycji, jak i doskonały dostęp do pacjentki dla personelu medycznego. Dodatkowy segment noworodkowy „baby-plate” dzięki możliwości regulacji pozycji, spełnia również funkcję podparcia dla kobiety rodzącej.

DoloBravo TENS

DoloBravo TENS to urządzenie służące do niefarmakologicznego łagodzenia bólu porodowego. Aparat ten działa poprzez wysyłanie łagodnych impulsów elektrycznych do nerwów podskórnych za pomocą specjalnych, przyklejanych do ciała, elektrod. W ten sposób masuje i rozluźnia mięśnie pleców powodując wydzielanie endorfin, które naturalnie łagodzą ból. Pacjentki rodzące w Centrum Narodzin mogą korzystać z tego urządzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Aparat USG Voluson 730 Pro

Voluson 730 Pro dzięki technologii obrazowania 3D/4D jest jednym z najdokładniejszych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych do wszelkiego rodzaju badań ultrasonograficznych: ginekologicznych, położniczych, radiologicznych, naczyniowych, urologicznych, kardiologicznych, małych narządów. Aparat USG Voluson 730 Pro daje możliwość obrazowania dziecka w brzuchu matki za pomocą trzech rodzajów technologii 2D, 3D oraz 4D. Aparat posiada dodatkową funkcję Power Doppler, która umożliwia analizę krążenia krwi w naczyniach dziecka. Badanie to dostarcza wielu istotnych informacji niezbędnych do diagnozy wydolności tętnic i żył oraz ukrwienia niektórych narządów. Wynik badania służy również diagnozie czynnościowej sznura pępowinowego, co pozwala przewidzieć ewentualne anomalie w rozwoju dziecka. Dodatkowo dzięki wbudowanej nagrywarce, aparat ten umożliwia archiwizację i przekazywanie rodzicom pamiątkowych zdjęć niemowlaków będących w brzuchu matki.

voluson-730-pro_f

Kardiotokografy Sonicaid TEAM

Najwyższy standard w diagnostyce medycznej jeśli chodzi o nieinwazyjne monitorowanie parametrów życiowych płodu i matki w okresie testów przedporodowych oraz w czasie porodu. Służą do bieżącego, długoczasowego monitorowania tętna płodu, czynności skurczowej macicy, częstości rytmu serca matki oraz ciśnienia krwi. Zwiększają bezpieczeństwo dziecka i komfort matki przed i w trakcie porodu.

Laktator MEDELA Symphony

Pacjentki Centrum Narodzin MAMMA mogą korzystać z profesjonalnych laktatorów szpitalnych Symphony, szwajcarskiej firmy Medela. Laktatory te wyposażone są w nowoczesny system dwufazowego odciągania pokarmu, który naśladuje naturalny rytm ssania dziecka. System ten umożliwia odciągnięcie większej ilości pokarmu w krótszym czasie – co zostało potwierdzone badaniami i praktyką szpitalną. W fazie I laktator naśladuje szybki rytm ssania, aby pobudzić odruch wypływu pokarmu, później następuje faza II z wolniejszym rytmem ssania, aby odciągać pokarm komfortowo i efektywnie. Łatwość ustawiania podciśnienia sprawia, że laktator Symphony może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwych piersiach.

symphony_duze

fotel-do-karmienia-firmy-hauck

Fotel do karmienia piersią

Każda pacjentka Centrum Narodzin MAMMA ma do dyspozycji niezwykle wygodny fotel z podnóżkiem dedykowany matkom do karmienia swoich maluchów. Fotel jest regulowany w każdej płaszczyźnie dzięki czemu można dobrać najlepszą pozycję sprzyjającą zrelaksowaniu się w trakcie karmienia.