Facebook

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MAMMA

Gabinety MAMMA zapraszają na bezpłatną edukację przedporodową w Szkole Rodzenia MAMMA. Na zajęcia zapraszamy wszystkich rodziców spodziewających się narodzin dziecka, bez względu na planowane miejsce porodu.

Na zajęciach poszerzamy wiedzę na temat ciąży, porodu i okresu połogowego, a także uczymy jak dbać o nowonarodzone dziecko. Nasi prowadzący odpowiadają na Państwa pytania, rozwiewają wątpliwości oraz obalają mity związane z ciążą i porodem.

Celem Szkoły Rodzenia jest pomoc w pełniejszym, bardziej świadomym przeżywaniu ciąży, tak ważnego okresu w życiu przyszłych rodziców, a także pomoc w aktywnym uczestnictwie w czasie narodzin dziecka.

W Szkole Rodzenia MAMMA spotykają się pary na podobnym etapie życiowym, mające podobne obawy, lęki związane z porodem i opieką nad noworodkiem. Dlatego każde zajęcia pełne są ciekawych rozmów w przyjaznej atmosferze, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz wzajemnego wsparcia.

Szkoła Rodzenia Szczecin

Kto może bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach?

Edukacja przedporodowa jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach jest złożenie deklaracji wyboru położnej środowiskowej z Centrum Narodzin MAMMA.

NFZ

Dysponujemy przestronną salą gimnastyczną wyposażoną w materace, worki sako, piłki, poduszki oraz nowoczesną salę wykładową. Posiadamy również sprzęty i akcesoria do zajęć warsztatowych: wanienki, przewijaki, fantomy do nauki kąpieli, pielęgnacji i karmienia dziecka.

W celu jak najlepszego przygotowania teoretycznego i praktycznego, część zajęć przeprowadzana jest wraz z położną bezpośrednio na sali porodowej Centrum Narodzin MAMMA, gdzie pacjentki mogą z bliska przyjrzeć się warunkom i poczuć atmosferę jaka czeka ich w trakcie porodu.

Szkoła Rodzenia Szczecin

Najczęstsze pytania

Kto może bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach?

W Polsce każdej kobiecie ciężarnej przysługuje prawo do bezpłatnej edukacji przedporodowej. Za zajęcia płaci NFZ. Wystarczy wybrać położną środowiskowo-rodzinną z Centrum Narodzin MAMMA, która pomoże Wam przejść przez ten ważny w życiu okres.

Ile trwa kurs i kiedy się zapisać?

Bezpłatne spotkania edukacyjne rozpoczynają się w 21 tygodniu ciąży i trwają aż do terminu porodu:

  • pierwsza część zajęć od 21 tygodnia ciąży do 31 tygodnia ciąży
    1 godzina w tygodniu (godziny przedpołudniowe, tematy ściśle dla Pań),
  • druga część zajęć od 32 tygodnia ciąży do terminu porodu
    2 godziny w tygodniu (godziny popołudniowe, tematy także dla Panów, w związku z czym zapraszamy z partnerami)

Termin w jakim się zapiszecie zależy od Was, ale trzeba pamiętać, że tematyka jest obszerna, a ćwiczenia przygotowujące do porodu powinno się powtarzać, w związku z tym polecamy wysyłać zgłoszenia przed 20 t.c., aby od 21 t.c. móc rozpocząć pełny kurs Szkoły Rodzenia.
Pamiętać należy również, że w przypadku chęci dołączenia do zajęć po 21 t.c. będzie to możliwe jedynie jeśli w którejś z istniejących grup są wolne miejsca.

Jak przygotować się do zajęć?

Przed przystąpieniem do zajęć poproś swojego lekarza prowadzącego o wystawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do aktywnego udziału w zajęciach gimnastycznych dla kobiet ciężarnych. Jeśli jednak zdarzy się, że są jakieś przeciwwskazania to proszę się nie przejmować – przygotujemy plan odpowiednich zajęć teoretycznych.

Na zajęcia Szkoły Rodzenia zapraszamy w wygodnym stroju z obuwiem zmiennym. Istnieje możliwość przebrania się na miejscu. Każdej z Pań udostępniamy szafki zamykane na kluczyk. Dodatkowo na pierwsze spotkanie prosimy zabrać kartę prowadzenia ciąży, na podstawie której każdej z Pań założymy Indywidualną Kartę Edukacji Przedporodowej.

W jakie dni i o jakich porach odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia prowadzone są w dni powszednie od poniedziałku do piątku.
Zajęcia w 21-31 t.c. odbywają się w godzinach przedpołudniowych (zazwyczaj jest to godzina 12:30).
Zajęcia od 32 t.c. do terminu porodu odbywają się w godzinach popołudniowych (zazwyczaj jest to godzina 17:00).
Dokładne dni i godziny zajęć zależą od terminu porodu i wolnych miejsc w poszczególnych grupach.
Uzyskanie informacji na ten temat jest możliwe tylko mailowo, jedynie po przesłaniu i zweryfikowaniu zgłoszenia.

Czy wybór Położnej POZ z Centrum Narodzin MAMMA zobowiązuje do porodu w naszym Szpitalu?

Położna POZ prowadząca edukację przedporodową, a poród w jakimkolwiek szpitalu jest to zupełnie niezwiązany ze sobą temat. Świadczenia edukacji przedporodowej Położnej POZ z Centrum Narodzin MAMMA kończą się wraz z momentem porodu.

Ile kosztuje Położna POZ z Centrum Narodzin MAMMA?

Położna POZ i jej wybór oraz wizyty u niej są bezpłatne.

Jakie Położne mam do wyboru?

Umowę z NFZ ma podpisaną jedna Położna z Centrum Narodzin MAMMA, Pani Elwira Berezowska i tylko ją można wybrać w deklaracji jako Położną POZ.

Zapisy do Szkoły Rodzenia

  • za pośrednictwem poniższej strony internetowej całodobowo (przycisk ZAPISY NA KURS na dole tej strony),
  • osobiście w Recepcji Centrum Narodzin MAMMA (godziny pracy recepcji w zakładce KONTAKT).

Zapisy na kurs