Facebook

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MAMMA

KOMUNIKAT

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii wszystkie zajęcia stacjonarne w Szkole Rodzenia MAMMA są odwołane.
Zajęcia odbywają się za pośrednictwem telekonferencji.
Zapisy do Szkoły Rodzenia MAMMA wyłącznie drogą mailową.

mgr Elwira Berezowska, IBCLC
Położna Specjalistka, Pielęgniarka
Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny

 

Prywatny Szpital Położniczo-Ginekologiczny zaprasza na bezpłatną edukację przedporodową w Szkole Rodzenia MAMMA. Na zajęcia zapraszamy wszystkich rodziców spodziewających się narodzin dziecka, bez względu na planowane miejsce porodu.

Na zajęciach poszerzamy wiedzę na temat ciąży, porodu i okresu połogowego, a także uczymy jak dbać o nowonarodzone dziecko. Nasi prowadzący odpowiadają na Państwa pytania, rozwiewają wątpliwości oraz obalają mity związane z ciążą i porodem.

Celem Szkoły Rodzenia jest pomoc w pełniejszym, bardziej świadomym przeżywaniu ciąży, tak ważnego okresu w życiu przyszłych rodziców, a także pomoc w aktywnym uczestnictwie w czasie narodzin dziecka.

W Szkole Rodzenia MAMMA spotykają się pary na podobnym etapie życiowym, mające podobne obawy, lęki związane z porodem i opieką nad noworodkiem. Dlatego każde zajęcia pełne są ciekawych rozmów w przyjaznej atmosferze, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz wzajemnego wsparcia.

Szkoła Rodzenia Szczecin

Kto może bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach?

Edukacja przedporodowa jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach jest złożenie deklaracji wyboru położnej środowiskowej z Centrum Narodzin MAMMA.

NFZ

Dysponujemy przestronną salą gimnastyczną wyposażoną w materace, worki sako, piłki, poduszki oraz nowoczesną salę wykładową. Posiadamy również sprzęty i akcesoria do zajęć warsztatowych: wanienki, przewijaki, fantomy do nauki kąpieli, pielęgnacji i karmienia dziecka.

W celu jak najlepszego przygotowania teoretycznego i praktycznego, część zajęć przeprowadzana jest wraz z położną bezpośrednio na sali porodowej Centrum Narodzin MAMMA, gdzie pacjentki mogą z bliska przyjrzeć się warunkom i poczuć atmosferę jaka czeka ich w trakcie porodu.

Szkoła Rodzenia Szczecin

Najczęstsze pytania

Kto może bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach?

W Polsce każdej kobiecie ciężarnej przysługuje prawo do bezpłatnej edukacji przedporodowej. Za zajęcia płaci NFZ. Wystarczy wybrać położną środowiskowo-rodzinną z Centrum Narodzin MAMMA, która pomoże Wam przejść przez ten ważny w życiu okres.

Ile trwa kurs i kiedy się zapisać?

Bezpłatne spotkania edukacyjne rozpoczynają się w 21 tygodniu ciąży i trwają aż do terminu porodu:

  • pierwsza część zajęć od 21 tygodnia ciąży do 31 tygodnia ciąży
    1 godzina w tygodniu (godziny przedpołudniowe, tematy ściśle dla Pań),
  • druga część zajęć od 32 tygodnia ciąży do terminu porodu
    2 godziny w tygodniu (godziny popołudniowe, tematy także dla Panów, w związku z czym zapraszamy z partnerami)

Termin w jakim się zapiszecie zależy od Was, ale trzeba pamiętać, że tematyka jest obszerna, a ćwiczenia przygotowujące do porodu powinno się powtarzać, w związku z tym polecamy wysyłać zgłoszenia przed 20 t.c., aby od 21 t.c. móc rozpocząć pełny kurs Szkoły Rodzenia.
Pamiętać należy również, że w przypadku chęci dołączenia do zajęć po 21 t.c. będzie to możliwe jedynie jeśli w którejś z istniejących grup są wolne miejsca.

Jak przygotować się do zajęć?

Przed przystąpieniem do zajęć poproś swojego lekarza prowadzącego o wystawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do aktywnego udziału w zajęciach gimnastycznych dla kobiet ciężarnych. Jeśli jednak zdarzy się, że są jakieś przeciwwskazania to proszę się nie przejmować – przygotujemy plan odpowiednich zajęć teoretycznych.

Na zajęcia Szkoły Rodzenia zapraszamy w wygodnym stroju z obuwiem zmiennym. Istnieje możliwość przebrania się na miejscu. Każdej z Pań udostępniamy szafki zamykane na kluczyk. Dodatkowo na pierwsze spotkanie prosimy zabrać kartę prowadzenia ciąży, na podstawie której każdej z Pań założymy Indywidualną Kartę Edukacji Przedporodowej.

W jakie dni i o jakich porach odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia prowadzone są w dni powszednie od poniedziałku do piątku.
Zajęcia w 21-31 t.c. odbywają się w godzinach przedpołudniowych (zazwyczaj jest to godzina 12:30).
Zajęcia od 32 t.c. do terminu porodu odbywają się w godzinach popołudniowych (zazwyczaj jest to godzina 17:00).
Dokładne dni i godziny zajęć zależą od terminu porodu i wolnych miejsc w poszczególnych grupach.
Uzyskanie informacji na ten temat jest możliwe tylko mailowo, jedynie po przesłaniu i zweryfikowaniu zgłoszenia.

Czy wybór Położnej POZ z Centrum Narodzin MAMMA zobowiązuje do porodu w naszym Szpitalu?

Położna POZ prowadząca edukację przedporodową, a poród w jakimkolwiek szpitalu jest to zupełnie niezwiązany ze sobą temat. Świadczenia edukacji przedporodowej Położnej POZ z Centrum Narodzin MAMMA kończą się wraz z momentem porodu.

Ile kosztuje Położna POZ z Centrum Narodzin MAMMA?

Położna POZ i jej wybór oraz wizyty u niej są bezpłatne.

Jakie Położne mam do wyboru?

Umowę z NFZ ma podpisaną jedna Położna z Centrum Narodzin MAMMA, Pani Elwira Berezowska i tylko ją można wybrać w deklaracji jako Położną POZ.

 

Zapisy do Szkoły Rodzenia

  • za pośrednictwem poniższej strony internetowej całodobowo (przycisk ZAPISY NA KURS na dole tej strony),
  • osobiście w Recepcji Centrum Narodzin MAMMA (godziny pracy recepcji w zakładce KONTAKT).

Zapisy na kurs