Facebook

ŚWIATOWY TYDZIEŃ KARMIENIA PIERSIĄ

ŚWIATOWY TYDZIEŃ KARMIENIA PIERSIĄ

Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia noworodków i niemowląt. Pokarm kobiecy ma unikalne właściwości – zawiera wszystko, co jest potrzebne, by dziecko rozwijało się prawidłowo w pierwszym okresie życia, a jego skład dostosowuje się do potrzeb rosnącego malucha. Zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, po prostu wzmacnia odporność organizmu, także w dorosłym życiu.

Dlatego już od 1990 roku w 120 krajach na całym świecie rokrocznie obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią, którego celem jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z mleka mamy oraz ogromną rolę, jaką karmienie naturalne odgrywa dla zdrowia i rozwoju dziecka dziś oraz w przyszłości. To jednak również czas, by pomyśleć o aktywnych mamach karmiących piersią, zwrócić uwagę na ich oczekiwania i potrzeby oraz pokazać, jak zmienia się podejście do karmienia naturalnego.

W związku z tym w dniach 1-3 sierpnia zapraszamy na BEZPŁATNE warsztaty skierowane do obecnych oraz przyszłych mam, na których dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o karmieniu piersią.

Harmonogram wydarzeń:

01.08.2018 – ŚRODA

12:00  Bezpieczne chustonoszenieAda Stefańska, doradca chustowy (Akademia Noszenia Dzieci)

14:00  Jak przygotować się do karmienia piersią? 35 tajemnic związanych z karmieniem piersiąElwira Berezowska, położna, pielęgniarka, Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny, IBCLC (Centrum Narodzin MAMMA)

15:30  Aromaterapia w czasie karmienia piersiąMałgorzata Szmygin, certyfikowany doradca laktacyjny, dietetyk, edukator okołoporodowy, doula, instruktorka masażu Shantala (Centrum Narodzin MAMMA)

16:30  Olejki doTERRAEliza Nowosielska (Esencja Natury)

02.08.2018 – CZWARTEK 

12:00  Właściwa suplementacja w okresie karmieniafirma NUTROPHARMA

12:30  Mleczne opowieści – spotkanie dla mam karmiących, które chcą opowiedzieć o swoim karmieniu oraz dla kobiet, które chcą posłuchać

14:00  Jak wrócić do pracy i nie skończyć karmienia piersią Małgorzata Szmygin, certyfikowany doradca laktacyjny, dietetyk, edukator okołoporodowy, doula, instruktorka masażu Shantala (Centrum Narodzin MAMMA)

16:00  Włosy w czasie ciąży i po porodzie. Czy to normalne, że wypadają? Porady dotyczące PielęgnacjiKatarzyna Czaczyk, trycholog  (Trycho Clinique)

18:00  Idealna bielizna – idealne piersi – Agnieszka Koszuta, brafitterka (AGK-Style Brafitting)

03.08.2018 – PIĄTEK 

12:00  Karmienie piersią a płodnośćAleksandra Demiańczyk, mgr biologii (Lady Comp)

14:00  Odstawienie i samoodstawienie od piersiMałgorzata Szmygin, certyfikowany doradca laktacyjny, dietetyk, edukator okołoporodowy, doula, instruktorka masażu Shantala (Centrum Narodzin MAMMA)

16:00  Jak wspierać rozwój ruchowy niemowlęcia?Alina Wojciechowska, mgr fizjoterapii, certyfikowany międzynarodowy terapeuta Vojty (Centrum Narodzin MAMMA)

18:00  Matka karmiąca na końcu mapy – o podróżowaniu z małym dzieckiemAgnieszka Sztandera, pielęgniarka, podróżniczka (Na Koniec Mapy)

Fotorelacja z wydarzenia – FOTOROKO FOTOGRAFIA

W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy w Recepcji CN MAMMA na poszczególne wykłady i warsztaty.

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek-Piątek
17:00-18:00

Tel: 91 46 28 000